Helmer Osslund olja

536885

HELMER OSSLUND (1866-1938): Gondoler i Venedig, signerad Osslund, olja på smörpapper lagd på pannå, 37x62 cm
På baksidan intygad av sonen Erik Osslund.

pierre.olbers@auktionsverket.se

Skador, färgbortfall

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Helmer Osslund olja

Budhistorik (11 bud)
4112390
4111074
4111073
1 900
4111072
1 800
4111071
1 700

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.