Philippe Mercier, tillskriven, Damer i park

532784

PHILIPPE MERCIER (Frankrike 1689-1760) tillskriven:
Eleganta damer i parklandskap, olja på duk, 91x76 cm.

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenman, nr 6362

Krackeleringar, smärre retuscher

Ändringar/tillägg

Konst, Äldre måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (7 bud)
4112208
10 500
4111814
10 000
4111730
8 000
4105445
7 600
4096440
7 400

Slutpris SEK:
10 500
1 026 EUR, 1 200 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.