Karel Appel Komposition i akryl

531924

KAREL APPEL (Holland 1921-2006): Komposition, signerad Appel, akryl på papper fäst på duk, 33x27 cm.
Utförd på 1970-talet.
Äktheten bekräftad av Jan Nieuwenhuizen Segaar.

ebba.de.faire@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (16 bud)
4111856
52 000
4111852
50 000
4111849
48 000
4111696
46 000
4104270
44 000

Slutpris SEK:
52 000
4 727 EUR, 5 460 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.