Albin Amelin olja

531923

ALBIN AMELIN (1902-1975): Blomsterstilleben, signerad och daterad Amelin -63, olja på duk, 92x73 cm

ebba.de.faire@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Albin Amelin olja

Budhistorik (20 bud)
4113790
62 000
4113785
60 000
4113782
58 000
4113778
56 000
4113772
54 000

Slutpris SEK:
62 000
6 057 EUR, 7 087 USD
Utropspris SEK:
60 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.