Anton Genberg Landskap från Grez

531469

ANTON GENBERG (1862-1939): Landskap från Grez i Frankrike, signerad A Genberg Grez, olja på duk, 56,5x74 cm

PROVENIENS
Svenska Pappershandlareföreningen, Stockholm

pierre.olbers@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Äldre måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (11 bud)
4106646
52 000
4113245
50 000
4106646
48 000
4113241
46 000
4106646
44 000

Slutpris SEK:
52 000
5 080 EUR, 5 944 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.