Urnor Louis-Philippe Frankrike

530069

URNOR, ett par, Louis-Philippe, Frankrike, delvis brännförgylld brons och slipat glas, fyrkantigt postament med vinlövskrans, balusterformad urna med vriden slipad dekor, uppsvängda hänklar i form av växtornamentik, mynningen med palmetter och pärlstav, höjd 44,5 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Slitage, ställvisa bättringar, smärre nagg och hårspricka

Ändringar/tillägg

Diverse, Hem, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (8 bud)
4111639
10 000
4111637
9 200
4111635
8 600
4111634
8 400
4102154
8 200

Slutpris SEK:
10 000
977 EUR, 1 143 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.