Waldemar Lorentzon oljemålning

529705

WALDEMAR LORENTZON (1899-1984): Fiskare vid havet, signerad och daterad Lorentz -46, olja på pannå, 33x41 cm

UTSTÄLLD
Halmstadgruppen 60 år, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1989, katalognr 94

ebba.de.faire@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (9 bud)
4106331
15 500
4101529
15 000
4101488
5 000
4101473
4095844
2 800

Slutpris SEK:
15 500
1 514 EUR, 1 772 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.