Axel Olson olja

529336

AXEL OLSON (1899-1986): Slutad arbetsdag, signerad och daterad Axel Olson 44, olja på duk, ca 62x52 cm

ebba.de.faire@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Axel Olson olja

Budhistorik (14 bud)
4097538
17 500
4091589
17 000
4091589
16 000
4091587
15 000
4091586
14 500

Slutpris SEK:
17 500
1 710 EUR, 2 000 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.