Waldemar Lorentzon olja

529331

WALDEMAR LORENTZON (1899-1984):
"Det kvällas på ängen", signerad och daterad 1944, olja på duk, ca 46x58 cm

ebba.de.faire@auktionsverket.se

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Waldemar Lorentzon olja

Budhistorik (4 bud)

4111468
18 000
4095358
15 500
4084906
10 500
4082607
10 000

Slutpris SEK:
18 000
1 759 EUR, 2 057 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.