Parkurna 1800-talets fjärde kvartal

529307

PARKURNA, 1800-talets fjärde kvartal, campanaform, gjutjärn, postament av komposit, total höjd 123, diameter 100 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Smärre korrosion, postament med nagg och sprickor

Ändringar/tillägg

Diverse, Trädgård, Collection

Budhistorik (14 bud)
4112433
58 000
4112290
56 000
4112290
52 000
4112426
50 000
4112290
48 000

Slutpris SEK:
58 000
5 272 EUR, 6 090 USD
Utropspris SEK:
60 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.