Kinesisk kaffeservis

544906

KAFFESERVIS, 10 delar, förgyllt silver med emalj och turkoser. Kina, gjord för export. Finländska importstämplar Georg Buchert Oy, Helsingfors 1974. Höjd 9-28,5 cm. Totalvikt 3454 g. Orginallåda.

Silver, Orientaliskt, Konsthantverk

Södra kajen 14, Helsingfors

Kinesisk kaffeservis

Budhistorik (44 bud)
Bud EUR
4049531
8 000
4049538
8 000
4049531
7 800
4049529
7 600
4049528
7 400

Slutpris EUR:
8 000
79 444 SEK, 9 088 USD
Utropspris EUR:
6 000-8 000