Kinesisk kaffeservis

Föregående | Översikt | Nästa

544906

KAFFESERVIS, 10 delar, förgyllt silver med emalj och turkoser. Kina, gjord för export. Finländska importstämplar Georg Buchert Oy, Helsingfors 1974. Höjd 9-28,5 cm. Totalvikt 3454 g. Orginallåda.

Silver, Orientaliskt, Konsthantverk

Södra kajen 14, Helsingfors

544906 - Kinesisk kaffeservis
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Kinesisk kaffeservis

Budhistorik (29 bud)
Bud EUR
4043834
5 400
4042096
5 200
4043830
5 000
4042096
4 800
4041944
4 600

21 timmar 43 minuter kvar
Avslutas 2018-05-21
19:24   (20:24 )
AKTUELLT BUD EUR:
5 400
57 325 SEK, 6 489 USD
Utropspris EUR:
6 000-8 000

Lämna maxbud:

EUR

Logga in / Bli kund