Kandelabrar

544863

KANDELABRAR, ett par, Ryssland, empire, 1800-talets början. För sex ljus, höjd 89 cm.

Tre ljusarmar med reparation/skador och varierande förgyllning. Ljusarmarna lösa.

Metall, Brons

Södra kajen 14, Helsingfors

Kandelabrar

Budhistorik (12 bud)
Bud EUR
4044906
8 000
4049135
7 800
4044906
7 600
4049133
7 400
4044906
7 200

Slutpris EUR:
8 000
81 883 SEK, 9 359 USD
Utropspris EUR:
8 000-10 000