Hans Wegner 1 par ''JH 515'' karmstolar

544788

HANS WEGNER, 1 par ''JH 515'' karmstolar, formgiven 1959, 1900-talets andra hälft, ek samt rotting, för Johannes Hansen, Danmark, sitthöjd ca 43 cm

Slitage, repor, märken, ställvis skador och lagningar till rotting

Möbler, Stolar, Design

Rum 12

Budhistorik (51 bud)
4040969
35 000
4040978
34 000
4040969
33 000
4040974
32 000
4040969
31 000

Slutpris SEK:
35 000
3 420 EUR, 4 001 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.