Lèon Bakst

544700

LÈON BAKST (1866-1924) Ruiner vid klippbranten
Sign. Blandteknik på papper 35x26 cm.

Proveniens: Såld på Sotheby's 14.11 1988, katalog sid 84, nr 139.

Konst, Rysk konst och konsthantverk

Södra kajen 14, Helsingfors

Lèon Bakst

Budhistorik (21 bud)
Bud EUR
4049209
7 000
4049215
6 800
4049209
6 600
4049211
6 600
4049209
6 400

Slutpris EUR:
7 000
69 513 SEK, 7 952 USD
Utropspris EUR:
6 000-8 000