Bengt Lindström, Vakthunden

544335

BENGT LINDSTRÖM (1925-2008): Vakthunden 1967, signerad Lindström, olja på duk, ca 89x116 cm.

PROVENIENS:
Målningen har sedan tidigt -70 tal varit i ägo hos Bankdirektören och Galleristen
Olof Storsten, som var personlig bekant med Bengt Lindström.

Silver, Silverbestick

Kundcenter

Bengt Lindström, Vakthunden

Budhistorik (3 bud)

4045292
21 000
4031920
20 000
4031827
5 000

Slutpris SEK:
21 000
1 978 EUR, 2 377 USD
Utropspris SEK:
70 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.