Fat porslin Japan

544334

FAT, porslin, Japan, 1800-talets första hälft, svagt konturerad kant, dekor av reserver med flodlandskap och blomsterslingor i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 30 cm

Nagg, hårfin spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Fat porslin Japan

Budhistorik (8 bud)
4040118
650
4040200
600
4040118
550
4040199
500
4040118
450

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.