Ib Geertsen, blandteknik

544267

IB GEERTSEN (Danmark 1919-2009), Konkret komposition, monogramsignerad och daterad 28-8-49 IG, tusch och collage, ca 38x49 cm;
UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst
PROVENIENS: Doktor Hans Eklund (Stadsmuseet)

Konst, Modernt måleri, Selected

Ib Geertsen, blandteknik

Budhistorik (25 bud)
4040936
2 600
4040934
2 400
4040861
4040933
4040861

Slutpris SEK:
2 600
254 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.