Rörstrand servis Ostindia 53 delar

544213

RÖRSTRAND, mat- och kaffeservis, 1900-talets andra hälft, modell Ostindia, fältspatsporslin, 53 delar, bestående av 12 mattallrikar, 2 djupa tallrikar, 12 assietter, 6 uppläggsfat, såsskål, 12 kaffekoppar med fat, mugg samt sockerskål med lock

Bruksspår, 1 tallrik med undersidesnagg

Keramik/Porslin

Monter 1

Budhistorik (9 bud)
4037092
4038410
3 800
4037092
3 600
4037103
3 400
4037092
3 200

Slutpris SEK:
364 EUR, 420 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.