Bordspendyl 1800-tal

544128

BORDSPENDYL, 1800-taletsa andra hälft, Frankrike, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld mässing, krönt med kurtiserande par, höjd 53 cm

Pendel finns, Ej funktionstestad, slitage och skador

Klockor/Ur

Rum 7, Hylla 5

Bordspendyl 1800-tal

Budhistorik (19 bud)
4039273
4039217
2 800
4039181
2 600
4039047
2 400
4038154

Slutpris SEK:
273 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.