Ejnar Vianden oljemålning

544070

EJNAR GUSTAV VIANDEN (1912-1981), landskapsmotiv (troligen Ångermanland) med flottare, sågverk och kyrka, signerad och daterad Vianden -44, olja på duk, 77x199 cm

Smärre färgbortfall och krackeleringar

Rum 16

Ejnar Vianden oljemålning

Budhistorik (1 bud)

4039172
2018-05-16 19:10:07

2018-05-16 kl 19:42
Slutpris SEK:
27 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.