Vasily Maximovich Maximov

542407

VASILY MAXIMOVICH MAXIMOV (1844-1911): "Vem där?"
Signerad och daterad 1879. Olja på duk 50x40 cm.

Konst, Rysk konst och konsthantverk

Södra kajen 14, Helsingfors

Vasily Maximovich Maximov

Budhistorik (10 bud)
Bud EUR
4046782
6 400
4046781
6 200
4046772
6 000
4046705
5 800
4046427
5 200

Slutpris EUR:
6 400
67 941 SEK, 7 691 USD
Utropspris EUR:
8 000-10 000