Joel Pettersson

541030

JOEL PETTERSSON (1892-1937): Strandbodar på Föglö i Hastersboda. Signerad och daterad -35. Olja på papp-pannå 43x64 cm.

Södra kajen 14, Helsingfors

Joel Pettersson

Budhistorik (3 bud)

Bud EUR
4045669
6 800
4042343
6 600
4035823
6 400

Slutpris EUR:
6 800
69 601 SEK, 7 955 USD
Utropspris EUR:
10 000-15 000