Franz von Defregger

536889

FRANZ VON DEFREGGER (Österrike, 1835-1921), tillskriven: Interiör med musicerande tyrolare, olja på duk, 90x73 cm

Ytslitage, avslag på ramen

Konst, Äldre måleri

Baltzarsgatan 6, Malmö

Franz von Defregger

Budhistorik (29 bud)
3980133
15 500
3978956
15 000
3966108
14 500
3966105
14 000
3966102
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 514 EUR, 1 772 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.