Tallrik vapenporslin Wagenfelt Lagermarck

536814

TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), vapenporslin med alliansvapen för ätterna Wagenfelt och Lagermarck i emaljfärg samt guld, brättet med dekor i famille rose av pioner och fleur de lisbård, diameter 23 cm

Nagg, smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Budhistorik (27 bud)
3974506
4 600
3974108
4 400
3972783
4 200
3972334
3956463
3 800

Slutpris SEK:
4 600
464 EUR, 551 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.