Byrå rokoko Mathias Engström

536779

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, av Mathias Engström (mästare i Stockholm 1758-1797), signerad M. ENGSTRÖM samt märkt med snickarämbetets sigill, faner lagt i rombmönster, höjd 82, 80x45 cm

Skiva samtida men inte original till byrån, fanerbortfall

Möbler, Skåp, byråer, Selected

Rum 21

Byrå rokoko Mathias Engström

Budhistorik (32 bud)
3974079
21 000
3970921
20 000
3966616
19 000
3966615
18 000
3966614
17 500

Slutpris SEK:
21 000
2 119 EUR, 2 516 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.