Salongsgrupp empirestil

536522

SALONGSGRUPP, 9 dl, empirestil, mahognyfanér med detaljer i gulmetall, bl a, sfinxar, bestående av: soffa, höjd 95, bredd 144 cm, salongsbord med marmorskiva, höjd 71, 110x66 cm, 4 st stolar, sitthöjd 46 cm, runt bord med marmorskiva, höjd 70, 60x60 cm, taburett, höjd 69, bredd 85 cm samt pall, 41x41 cm

Salongsbord med skador, ostabil, skiva med dålig passform, taburett med lagningar, klädesel solblekt, slitage

Möbler, Övriga möbler

Makadamgatan 11, Helsingborg

Salongsgrupp empirestil

Budhistorik (61 bud)
3982432
15 500
3982422
15 000
3982413
14 500
3982416
14 500
3982413
14 000

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 913 kr.