Paavo Tynell

Föregående | Översikt | Nästa

535868

PAAVO TYNELL, taklampa, Taito / Idman, 1940-tal. Polerad mässingsstomme, gultonad opalglaskupa och dekorativa glasdroppar. Höjd 135 cm, diameter 60 cm.

Proveniens:
Frälsningsarméns bankettsal i Lahtis, 1947.

Design, Belysning, Taklampor

Södra kajen 14, Helsingfors

535868 - Paavo Tynell
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Paavo Tynell

Budhistorik (13 bud)
Bud EUR
3983016
3 400
3982186
3979934
2 900
3979643
2 600
3979371
2 400

2 timmar 59 minuter kvar
Avslutas 2018-04-23
18:20   (19:20 )
AKTUELLT BUD EUR:
3 400
33 697 SEK, 4 037 USD
Utropspris EUR:
5 000-6 000

Lämna maxbud:

EUR

Logga in / Bli kund