Ib Geertsen, blandteknik

535835

IB GEERTSEN (Danmark 1919-2009), Konkret komposition, monogramsignerad och daterad 28-8-49 IG, tusch och collage, ca 38x49 cm;
UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst
PROVENIENS: Doktor Hans Eklund (Stadsmuseet)

Konst, Modernt måleri, Selected

Rum 11

Ib Geertsen, blandteknik

Budhistorik (37 bud)
3969268
4 200
3969265
3969261
3 800
3969259
3 600
3969257
3 400

Slutpris SEK:
4 200
424 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.