Bordspendyl senempire

535809

BORDSPENDYL, 1800-tal, senempire, fanérat i mahogny, bronserade detaljer, kolonner i alabaster, urtavlan delvis emaljerad med arabiska siffror, höjd ca 52 cm, nyckel medföljer

Dekorelement saknas, ett dekorelement med lagning, foliering med fläckar

Klockor/Ur

Rum 7

Bordspendyl senempire

Budhistorik (5 bud)
3965544
1 600
3965543
3961655
3960610
3952702

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 192 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.