Fagott

534793

FAGOTT, 1900-talets fösta hälft, längd ca 129 cm, väska medföljer

Proveniens: Kunglig hovtrumpetare Per-Anders Erixon, 1930-2013. År 2002 gav han ut sina musikaliska minnen i boken "Från musikelev till hovtrumpetare".

Slitage och smärre skador, väska med omfattande skador

Instrument

Rum 7

Fagott

Budhistorik (19 bud)
3968861
4 400
3968858
4 200
3968859
3968858
3 400
3966751
3 200

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.