Jägarhorn

534741

JAKTHORN, 2 st., tidigt 1900-tal, mässing, längd ca 31 resp 51 cm

Proveniens: Kunglig hovtrumpetare Per-Anders Erixon, 1930-2013. År 2002 gav han ut sina musikaliska minnen i boken "Från musikelev till hovtrumpetare".

Bucklor

Instrument, Vapen/Medaljer

Rum 7

Jägarhorn

Budhistorik (16 bud)
3958445
2 800
3953100
2 600
3958442
2 600
3953100
1 800
3953069
1 700

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.