Torsten Andersson olja

534281

TORSTEN ANDERSSON (1926-2009): Planta, massonitskulptur, signerad på baksidan Torsten Andersson, olja på duk, dubblerad, 152x133 cm.

LITTERATUR: Sveriges Allmänna Konstförening, "Torsten Andersson", 2002, avbildad sid 139

ytsmuts, kantslitage

Konst, Modernt måleri, Nutida, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Torsten Andersson olja

Budhistorik (23 bud)
3966719
260 000
3966703
250 000
3966718
250 000
3966703
240 000
3966717
230 000

Slutpris SEK:
260 000
26 234 EUR, 31 148 USD
Utropspris SEK:
200 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.