Nanna Susi

533616

NANNA SUSI (1967-)
"Heligt land"
A tergo sign. 2011. Olja på duk 130x190 cm.

Utställning: Helsingfors konstmuseum: Underneath the Eyes, Tennispalatset 28.9 2012-20.1 2013.

Litteratur: Utställningskatalogen för "Underneath the Eyes", uppslag på sid 40-41.

Södra kajen 14, Helsingfors

Nanna Susi

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
3975354
7 600
3963647
7 400

Slutpris EUR:
7 600
77 789 SEK, 8 891 USD
Utropspris EUR:
10 000-15 000