Birger Kaipiainen

533484

BIRGER KAIPIAINEN, keramikrelief, signerad Kaipiainen, 1950-tal, flerfärgad glasyr och keramiska pärlor, 52x52 cm.

Små reparationer vid två hörn.

Keramik/Porslin, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Birger Kaipiainen

Budhistorik (3 bud)

Bud EUR
3978563
3970146
1 850
3958367
1 400

Slutpris EUR:
19 861 SEK, 2 272 USD
Utropspris EUR:
4 000-5 000