Larry Fink gelatinsilverfotografi

532424

LARRY FINK (USA, född 1941): Hungarian Debutante Ball, New York City, 1980, signerad Larry Fink på etikett på baksidan, gelatinsilverfotografi, 36,8 x 37,8 cm. Vintage.

PROVENIENS: PPS (Photo Proffesional service), Hamburg, 1983
Collection Karin & Lars Hall

Fotografi, Nutida, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (7 bud)
3955183
12 000
3949136
11 500
3948954
11 000
3948831
10 500
3941975
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 211 EUR, 1 438 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.