Anders Widoff oljemålning

532370

ANDERS WIDOFF (född 1953): "U.t. 05.05.96", signerad och daterad Widoff 05.05.96, olja på ritfilm, 3 ark 29,7x21 cm.

UTSTÄLLD:
Bekannt-Machumg, Ostsee Biennale, Rostock 1996
Galleri Charlotte Lund, Stockholm 1996
Liste, Baselmässan 1997

LITTERATUR:
Reroducerad i A view Called Voice, 1998
Galleri Charlotte Lund, utställningskatalog, 1996

Konst, Modernt måleri, Nutida, Collection

Anders Widoff oljemålning

Budhistorik (11 bud)
3966195
5 800
3964632
5 400
3954573
5 200
3950864
5 000
3950862
4 800

Slutpris SEK:
5 800
567 EUR, 663 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.