Anders Widoff Interiör från Mondrians atelje (4)

532260

ANDERS WIDOFF (född 1953): "Interiör från Mondrians atelje" (4), signerade och daterade Widoff 88, blandteknik och akrylplast, vardera 37,5x27,5 cm.

De fyra verken är individuella och inte av konstnären avsedda som en polyptyk.

PROVENIENS:
Galleri Björn Olsson, Stockholm 1989

Konst, Modernt måleri, Nutida, Måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (26 bud)
3966851
26 000
3966847
25 000
3966848
25 000
3966847
24 000
3966845
23 000

Slutpris SEK:
26 000
2 623 EUR, 3 115 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.