Anders Widoff Badande

532257

ANDERS WIDOFF (född 1953): "U.t. (Badande)", signerad på framsidan och på baksidan signerad och daterad Anders Widoff 1989, olja på pannå med plexiglas, 85x62 cm.

PROVENIENS:
Galleri Ekelund, Umeå 1989 (Senare Andersson/Sandström)

Konst, Modernt måleri, Nutida, Måleri, Collection

Anders Widoff Badande

Budhistorik (10 bud)
3966395
35 000
3966306
31 000
3966176
30 000
3964624
25 000
3951754
20 000

Slutpris SEK:
35 000
3 525 EUR, 4 004 USD
Utropspris SEK:
65 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.