Hans Hammarskiöld fotografi

532011

HANS HAMMARSKIÖLD (1925-2012); Chelsea Embankment, London 1955, signerad på baksidan Hans Hammarskiöld, gelatinsilverfotografi, ca 25x38 cm
Kopierad på 70-talet

LITTERATUR: Hans Hammarskiöld & Kurt Mälarstedt, Foto Hammarskiöld - Tiden och ljuset, avbildad över sidorna 76-77

Oramad

Fotografi, Collection, Nutida

Nybrogatan 32, Stockholm

Hans Hammarskiöld fotografi

Budhistorik (19 bud)
3966328
9 400
3965837
9 200
3966327
9 200
3965837
9 000
3966326
8 800

Slutpris SEK:
9 400
947 EUR, 1 075 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.