Emil Heilborn gelatinsilverfotografi

531983

EMIL HEILBORN (1900-2003): Svensk Storindustri, Domnarfvets Jernverk 1932, signerad Emil Heilborn. Gelatinsilverfotografi monterat på kartong, svart ram runt bilden utfört av fotografen, vintage, 29x23 cm.

PROVENIENS: Familjen Heilborn

Fotografi, Nutida, Collection

Budhistorik (11 bud)
3957665
8 000
3954584
7 800
3954532
7 600
3954083
7 400
3951126
7 000

Slutpris SEK:
8 000
782 EUR, 914 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.