Joan Miro färglitografi

529306

JOAN MIRO (Spanien 1893-1983): Composition sur fond vert, färglitografi, 1950, signerad och daterad Miró 1950, numrerad 36/300, I. 34,6 x 46,5, S. 44,5 x 54,5 cm

LITTERATUR: Maeght 1703

Konst, Grafik, Collection, Nutida

Nybrogatan 32, Stockholm

Joan Miro färglitografi

Budhistorik (32 bud)
3967465
33 000
3967461
32 000
3967460
31 000
3967458
30 000
3967457
29 000

Slutpris SEK:
33 000
3 224 EUR, 3 772 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.