John Cage torrnål

528511

JOHN CAGE (USA, 1912-1992): R2 (wher R=Ryoanji), signerad och daterad John Cage -83, numrerad 5/25, torrnål, bladmått ca 23,5x59 cm;

PROVENIENS: Konstnären Gunnar Norrman (1912-2005)

John Cage, amerikansk konstnär, tonsättare, pianist, konstruktör, botanist mm

Vågig kant

Konst, Grafik, Nutida, Grafik, Collection

John Cage torrnål

Budhistorik (57 bud)
3966279
26 000
3966693
25 000
3966279
24 000
3966689
23 000
3966279
22 000

Slutpris SEK:
26 000
2 540 EUR, 2 972 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.