William Klein May Day

528005

WILLIAM KLEIN (USA, 1928): "May Day, Gorki Street, Moscow 1961", signerad på baksidan William Klein, printad 1982, stämpel på baksidan "William Klein", gelatinsilverfotografi, bildyta 23,7 x 34,3 cm, bladstorlek 30 x 40 cm.

PROVENIENS: Galleri Camera Obscura, Stockholm

Fotografi, Nutida, Diverse, Collection

William Klein May Day

Budhistorik (8 bud)
3961465
20 000
3961463
17 500
3961461
15 000
3961198
10 000
3961195
5 000

Slutpris SEK:
20 000
2 018 EUR, 2 396 USD
Utropspris SEK:
28 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.