Louise Fishman olja

526716

LOUISE FISHMAN (USA, född 1939): "Double Dutch", signerad och daterad Louise Fishman, 1994, olja på duk, 20,5x15 cm.

PROVENIENS: Robert Miller Gallery, New York
Cheim & Read Gallery, New York

Konst, Modernt måleri, Nutida, Måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Louise Fishman olja

Budhistorik (33 bud)
3967131
18 500
3967130
18 000
3967124
17 500
3967120
17 000
3967123
16 500

Slutpris SEK:
18 500
1 867 EUR, 2 216 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.