Tracey Emin monoprint

526715

TRACEY EMIN (Storbritanninen, född 1963): "Masterbating infront of the mirror, Homage to Edvard Munch", signerad och daterad Tracey Emin 1995, monoprint, 49x65,5 cm.

PROVENIENS: White Cube, London

Konst, Teckningar, Nutida, Måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Tracey  Emin monoprint

Budhistorik (8 bud)
3965120
15 000
3962519
7 000
3960107
5 200
3944349
5 000
3944347
950

Slutpris SEK:
15 000
1 466 EUR, 1 715 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.