Casoletter Frankrike omkring 1800

529266

CASOLETTER, 1 par, förgylld och brännförgylld brons, omkring 1800, Louis XVI Frankrike, vit marmor, dekor med falkhuvuden, knopp i form av pinjekotte, höjd 27 cm

Delvis omförgyllda, mindre nagg

Diverse

Monter 27

Budhistorik (6 bud)
3902925
15 000
3900876
11 000
3894967
10 500
3890937
10 000
3886303

Slutpris SEK:
15 000
1 511 EUR, 1 716 USD
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.