Märta Måås-Fjetterström Grön äng

528770

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Grön äng", rölakan, formgiven 1929, rölakan, signerad AB MMF, ca 250x171 cm

Smärre slitage, enstaka frans saknas

Mattor/Textilier, Moderna mattor, Mattor/Textilier, Äkta mattor

Budhistorik (21 bud)
3892240
33 000
3892020
32 000
3892239
32 000
3892020
31 000
3885922
30 000

Slutpris SEK:
33 000
3 224 EUR, 3 772 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.