Baljfåtöljer Ephraim Ståhls art

527730

BALJFÅTÖLJER, 1 par, sengustavianska stockholmsarbeten, Ephraim Ståhls art, delvis träskuren dekor och pastellage, sarger med bladstav, framben med överkragning, bladhölstrade kannelerade framben, sabelformade bakben, sitthöjd ca 44 cm

Dekorbortfall, slitage, skador, lagningar

Möbler, Fåtöljer, Selected

Rum 21

Budhistorik (21 bud)
3889902
32 000
3889893
31 000
3889899
30 000
3889893
29 000
3889898
28 000

Slutpris SEK:
32 000
3 126 EUR, 3 658 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.