Stolar gustavianska stockholmsarbeten

527696

STOLAR, 6 st, gustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor av hörnfleuroner, rektangulär ryggkarm med bandfläta, raka sarger, avsmalnande kannelerade ben, sitthöjd ca 44 cm

Förstärkningar, lagningar, färgbortfall, slitage, sprickor, tyg med fläckar

Möbler, Stolar, Selected

Rum 21

Budhistorik (28 bud)
3889113
31 000
3889118
30 000
3889113
29 000
3889114
28 000
3889113
27 000

Slutpris SEK:
31 000
3 122 EUR, 3 546 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.