Byrå rokoko 1700-talets andra hälft

527391

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med valnöt, förgyllda mässingsbeslag i form av rocailler, inläggningar av friser och fält, sidorna med rombmotiv, höjd 78, 89,5 x 55 cm

Slitage, torrsprickor och fanerskador, senare lås, skivan omfanerad

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer, Selected

Rum 3

Budhistorik (26 bud)
3887099
37 000
3887094
36 000
3887093
35 000
3887092
34 000
3887091
33 000

Slutpris SEK:
37 000
3 615 EUR, 4 229 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.